Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Wróżbita prawdę ci powie

3861stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij


Wróżbita prawdę ci powie – zadanie poboczne, w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt, postanawia porozmawiać, ze starcem, który twierdzi, że się go spodziewał.

Wiedźmin podczas rozmowy z mężczyzną dowie się, że ten jest jasnowidzem i że przepowie coś Białemu Wilkowi, jeśli da mu coś do jedzenia. Geralt zirytowany tym, że starzec opowiedział o zdarzeniu, które miało miejsce, zwątpił w umiejętności starca. Mężczyzna jednak twierdzi, że umie przepowiadać, ale potrzebuje do tego specjalnej rośliny, po którą zabójca potworów się udaje.

Wpis w dzienniku Edytuj

Wśród lasów i bagien Velen, przy jednej z przydrożnych kapliczek, sławiących imię któregoś z zapomnianych bogów, Geralt spotkał zasuszonego, na wpół obłąkanego starca. Mężczyzna twierdził, że ma dar widzenia przyszłości. Zgodził się powróżyć Geraltowi — za drobną opłatą.

Wróżbita poprosił Geralta o smoczy korzeń, który rósł z jaskini nieopodal. Gdy wiedźmin mu go dostarczył, starzec odwdzięczył się przepowiednią o jaskółce i wieży. Geralt nie był do końca pewien, co to może oznaczać, jednak postanowił zachować wróżbę w pamięci.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Przynieś wróżbicie coś do jedzenia. Edytuj

Starzec twierdzi, że przepowie Geraltowi przyszłość w zamian za coś do jedzenia. Wiedźmin, chcąc usłyszeć wróżbę, daje pożywienie mężczyźnie. Jednak ten zamiast przyszłości opowie o przeszłości. Jasnowidz zarzeka się, że umie przepowiadać, ale do tego jest potrzebna mu konkretna roślina zwana smoczym korzeniem.

Znajdź smoczy korzeń, korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Geralt dowiaduje się od starca, że smoczy korzeń znajduje się w jaskini na południowy wschód od wioski. Wiedźmin wyrusza we wskazane miejsce. Biały Wilk wewnątrz groty zauważa kilka ghuli, które nie sprawiają mu żadnego problemu. Geralt za pomocą swoich zmysłów szybko lokalizuje roślinę.

Zanieś smoczy korzeń wróżbicie. Edytuj

Wiedźmin udaje się z rośliną do starca, a ten tym razem naprawdę przepowiada Geraltowi przyszłość.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki