Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Wszyscy ludzie Foltesta

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarz1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Wszyscy ludzie Foltesta - jedno z zadań aktu III, jedno z bardziej specyficznych w grze, podobnie jak "Tajemnice Berengara", "Wiedźmińskie Tajemnice" czy "Poszukiwany" rozwijające się samo automatycznie, bez interwencji gracza.

Przebieg Edytuj

Zadanie rozpoczyna się u Triss Merigold w jej domu po tym, jak Geralt otrzymuje od niej glejt zezwalający na pobyt w Wyzimie Handlowej. Po wyjściu z domu Geralt napotka oficera gwardii, który wylegitymuje Geralta. W nocy wiedźmin zetknie się z sierżantem milicji Płonącej Róży, który również sprawdzi dokumenty Białego Wilka i okaże się, że Geralt ma jedynie glejt umożliwiający pozwolenie na pobyt, a nie na chodzenie po dzielnicy w godzinach nocnych. Sierżant na propozycję wiedźmina o wytłuczeniu grasujących w mieście kikimor podaruje w końcu Geraltowi glejt na szwędanie się po zmroku.

Po wykonaniu zadania "Eleganckie przyjęcie" Geralt stanie się świadkiem zajścia przed karczmą "Nowy Narakort": hrabia Roderick de Wett i jego gwardziści otoczą Talara z zamiarem aresztowania go, na co ten stawia opór. Geralt musi wówczas podjąc decyzję:

  • Obrona Talara: Geralt ratuje szefa temerskich służb z rąk de Wetta, a w rozmowie z nim w karczmie przedstawia on wiedźminowi swoje podejrzenia co do fałszowania królewskich edyktów (brak podpisu Foltesta), po czym będzie przesiadywał w karczmie, ale żadnego sensownego dialogu nie da się z nim już przeprowadzic (2000 PD)
  • Poparcie de Wetta: Geralt staje po stronie de Wetta i pomaga mu w zabiciu Talara; szef wywiadu temerskiego ginie, a de Wett nakazuje Geraltowi zapomnienie zaistniałego incydentu (1000 PD)
  • Neutralnośc: Geralt odchodzi z miejsca zdarzenia i staje się świadkiem zamordowania Talara przez żołnierzy temerskich (500 PD).

W trakcie wykonywania zadania "Zamek i klucz" w kryjówce Salamander w zamkniętej dzielnicy Wyzimy Handlowej należy nawiązac dialog przez magiczne lustro z królem Radowidem Srogim, a w trakcie rozmowy z Triss poprosic ją o zlokalizowanie jego kryjówki w mieście. Będzie ona znajdowała się za drzwiami niedaleko targowiska. Należy się tam udac i wymienic ciekawymi informacjami od króla Redanii. Po wykonaniu zadania "Złoto dla zuchwałych" Velerad podzieli się z Geraltem swoimi spostrzeżeniami odnośnie afery z królewskimi edyktami. Zadanie ostatecznie kończy się wraz ze schyłkiem aktu III: raport znaleziony przy ciele Magistra zawiera informacje o udziale księżniczki Addy w podrabianie dekretów. Okazuje się, że chciała ona przy pomocy Salamandry obalic swojego ojca Foltesta i objąc po nim tron.

Uwagi Edytuj

  • Jeżeli Geralt jest ścigany przez łowcę głów, Talar i gwardziści (z wyjątkiem de Wetta) rzucą się od razu na Geralta z zamiarem zabicia go. Zamordowanie Talara (1 PD) przed rozmową z de Wettem lub nim samym sprawi, że gra odczyta to jako wybór nie mieszania się Geralta w sprawy polityczne.
  • Nazwa zadania stanowi nawiązanie do tytułu filmu "Wszyscy ludzie prezydenta".
  • Przeczytanie glejtów wyzimskich dodaje wpisy o Wyzimie Handlowej w dzienniku (dział "Miejsca").
  • Ze zwłok Talara można wydobyc parę orenów plus książka "Ludzie z cienia, czyli historia tajnych służb królewskich", niezależnie od tego, czy tę książkę Geralt wygrał w pijackim pojedynku z Talarem w akcie II, czy nie.

Więcej w Fandom

Losowa wiki