FANDOM
Złe wieści – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt przekazuje smutne wieści.

Wiedźmin, podróżując przez Ard Skellig, a konkretnie na północny-zachód od Blandare natrafia na przewrócony wóz oraz cyklopa. Biały Wilk domyśla się, że doszło tam do tragedii.

Wpis w dzienniku

W dzisiejszych czasach podróżowanie bywa niebezpieczne. Przekonali się o tym Skelligijczycy, na których roztrzaskany wóz Geralt natknął się pośród lasów Ard Skellig. Biedacy, nie mieli szans w starciu z cyklopem.

Przy ciele jednej z zabitych kobiet wiedźmin znalazł list i dostarczył go adresatowi — kowalowi z wioski pod Kaer Trolde. Mężczyzna, choć pogrążył się w żałobie, był wdzięczny Geraltowi za ten gest.
Jaskier

Przebieg zadania

Użyj wiedźmińskich zmysłów i zbadaj zniszczony wóz.

Geralt po pokonaniu cyklopa postanawia przeszukać zniszczony wóz przy pomocy wiedźmińskich zmysłów. Przygląda się koniowi, woźnicy oraz znajduje ślady stóp prowadzące do lasu.

Użyj wiedźmińskich zmysłów i zobacz, dokąd prowadzi ślad ze zniszczonego wozu.

Biały Wilk kieruje się śladami stóp, aż trafia na plamy krwi oraz dalej prowadzący trop. Następnie dociera do zwłok kobiety, która ma przy sobie list.

Przeczytaj list, który znalazłeś przy zmarłej kobiecie.

Geralt zapoznaje się z listem, z którego wynika, że adresatem listu jest Yanne, kowal z Kaer Trolde. Wiedźmin od razu tam wyrusza.

Dostarcz list do kowala z Kaer Trolde.

Biały Wilk dostarcza kowalowi list oraz przekazuje smutne wieści, w zamian otrzymuje drobną nagrodę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.