FANDOMZabawy z ogniem – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt ma odnaleźć osobę odpowiedzialną za podpalenie kuźni miejscowego kowala Willisa.

Zadanie rozpoczyna się po przeczytaniu tablicy ogłoszeniowej w Białym Sadzie, a następnie rozmowie z kowalem Willisem. Krasnolud opowie Geraltowi, o tym, jak ktoś podpalił jego kuźnię. Jeśli wiedźmin powie, że może odnaleźć podpalacza, kowal zaproponuje rozpoczęcie poszukiwań za jego domem oraz nagrodę w złocie.

Wpis w dzienniku

W Białym Sadzie nieludzi mieszkało niewielu. Jednym z nich był krasnolud Willi, świetny kowal, do którego zjeżdżali chłopi z całej okolicy. Niestety, tuż przed przybyciem Geralta jego kuźnię strawił pożar. Willi podejrzewał, że ogień został zaprószony naumyślnie, poprosił więc wiedźmina, żeby rozejrzał się za podpalaczem.
Jaskier

Jeśli Geralt nie ulegnie i nie przyjmie łapówki od Niepełki.
Geralt doprowadził podpalacza do Williego, ten zaś wezwał Nilfgaardzkich żołnierzy, z którymi jak się okazało, był w doskonałej komitywie. Cesarscy żołnierze szybko uznali winę, wydali wyrok i bezzwłocznie go wykonali. Sprawiedliwości stało się zadość – może nawet z nawiązką.
— Jaskier

Przebieg zadania

Poszukaj śladów podpalacza za kuźnią, używając wiedźmińskich zmysłów

Wiedźmin udaje się w miejsce wskazane przez krasnoluda i wytężając wiedźmińskie zmysły, zauważa ślady.

Idź za śladami posługując się wiedźmińskimi zmysłami

Geralt podąża śladami, używając swoich wiedźmińskich zmysłów. Trop doprowadzi wiedźmina do rzeki, gdzie wydaje się kończyć. Biały Wilk szukając nowych śladów, dotrze na północ od mostu. Za pomocą zmysłów zabójca potworów zauważy, że podpalacz został zaatakowany przez utopce i jest ranny. Geralt używa wiedźmińskich zmysłów, za pomocą których doszukał się, że okaleczony podpalacz uciekł z powrotem do wioski, do domu.

Użyj wiedźmińskich zmysłów, by znaleźć osobę z ranami zadanymi przez utopce.

Wiedźmin znajduje pijanego Niepełkę, schowanego w domu.

Porozmawiaj z podejrzanym

Podpalacz będzie starał się przekupić, Geralta, żeby ten nie wydawał go kowalowi.

Podczas rozmowy z piromanem, wiedźmin ma dwie opcje:

Doprowadź podpalacza do kowala

Piroman będzie starał się przekupić Geralta, żeby ten nie wydawał go kowalowi. Jeśli wiedźmin odmówi przyjęcia zapłaty, może użyć znaku Aksjii, albo pobić podpalacza. Niezależnie od sposobu przekonania Niepełki, uda się on do krasnoluda. Willi zawoła ku sobie kilku Nilfgaardzkich żołnierzy, żeby wymierzy karę podpalaczowi. Zadanie się kończy, a Geralt otrzyma nagrodę oraz zniżkę na usługi i towary u kowala.

Wróć do kowala

Jeśli wiedźmin przyjmie łapówkę od Niepełki, Geralt uda się do krasnoluda i powie, że nie udało mu się odnaleźć sprawcy. Willi nie będzie tym pocieszony, dlatego Biały Wilk otrzyma tylko umówioną nagrodę. Cena za usługi i towary kowalskie nie ulegnie zniżce.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.