FANDOMZbrodnia i kara – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt uwalnia przybitego do skały Yorga.

Wiedźmin natrafia na mężczyznę przykutego do skały, na małej wysepce na północ od Ard Skellig. Yorg twierdzi, że jest niewinny. Biały Wilk ma wybór co zrobić z mężczyzną przykutym do skały.

Wpis w dzienniku

Na niewielkiej plaży u wybrzeża Undvik Geralt natrafił na mężczyznę przykutego do skały. Człowiek błagał o zmiłowanie — zarzekał się, że został wrobiony w morderstwo i niesłusznie skazany.

W wiosce nieopodal miejsca kaźni mieszkańcy przygotowywali się do pochówku mężczyzny, którego mordercą miał być skazaniec przykuty do skały. Uwagę wiedźmina przykuła szlochająca dziewczynka. Dziecko obwiniało się o śmierć brata. Gdy Geralt zaczął drążyć temat, okazało się, że przez fałszywe oskarżenia małej, jej brat faktycznie dopuścił się zbrodni i zabił ich wuja. Za ten czyn była na Skellige tylko jedna kara — powolna śmierć w morskich objęciach...

Geralt dał się przekonać skazańcowi i uwolnił go z okowów.
— [[Jaskier]

Przebieg zadania

Pomóż więźniowi.

Geralt może uwolnić więźnia, który został skazany na karę śmierci z powodu morderstwa. Po uwolnieniu mężczyzny wiedźmin może spotkać jego siostrę w miejscowości Rogne, która przyzna się, że powiedziała swojemu bratu, że jej wuj ją molestował, przez co Yorg, zabił mężczyznę, a tak naprawdę po prostu nie lubiła wuja. Jeżeli Biały Wilk uwolnił Yorga, dziewczynka się ucieszy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.