FANDOM
Znajomy z dawnych czasów – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt odszukuje w księgarni pozostawioną specjalnie dla niego książkę.

Wiedźmin, przybywając do księgarni w Novigradzie, zostaje zaczepiony przez księgarza twierdzącego, że ktoś zostawił dla niego lata temu książkę, która dalej powinna być w księgarni.

Wpis w dzienniku

Geralt trafił do novigradzkiego antykwariatu, którego właściciel był pewien, że jakiś czas temu ktoś zostawił książkę specjalnie dla Geralta. Wiedźmin, wiedziony ciekawością, postanowił odszukać czerwony tom wśród stosów ksiąg, traktatów i tumanów kurzu.

Geralt odnalazł książkę, a w niej list od kogoś, kogo kiedyś znał. Choć nie pokazał tego po sobie, wzruszył się nieco na wspomnienie dawnych czasów. Do dzisiaj nie wiem, kim był stary znajomy i co opisywał w liście – a szkoda, bo sądząc z zachowania Geralta, kryła się za tym jakaś ciekawa opowieść...
Jaskier

Przebieg zadania

Znajdź książkę z czerwoną okładką za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Geralt przegląda księgarnię i po krótkiej chwili znajduje zostawioną dla niego książkę, która zatytułowana jest „Mój Manifest”. Wiedźmin zauważa, że z pisma wystaje list.

Przeczytaj list znaleziony w „Moim Manifeście”.

Biały Wilk zapoznaje się z treścią listu, co kończy zadanie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.