FANDOM


Znajomy z dawnych czasów – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt odszukuje w księgarni pozostawioną specjalnie dla niego książkę.

Wiedźmin, przybywając do księgarni w Novigradzie, zostaje zaczepiony przez księgarza twierdzącego, że ktoś zostawił dla niego lata temu książkę, która dalej powinna być w księgarni.

Wpis w dzienniku Edytuj

Geralt trafił do novigradzkiego antykwariatu, którego właściciel był pewien, że jakiś czas temu ktoś zostawił książkę specjalnie dla Geralta. Wiedźmin, wiedziony ciekawością, postanowił odszukać czerwony tom wśród stosów ksiąg, traktatów i tumanów kurzu.

Geralt odnalazł książkę, a w niej list od kogoś, kogo kiedyś znał. Choć nie pokazał tego po sobie, wzruszył się nieco na wspomnienie dawnych czasów. Do dzisiaj nie wiem, kim był stary znajomy i co opisywał w liście – a szkoda, bo sądząc z zachowania Geralta, kryła się za tym jakaś ciekawa opowieść...
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Znajdź książkę z czerwoną okładką za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Geralt przegląda księgarnię i po krótkiej chwili znajduje zostawioną dla niego książkę, która zatytułowana jest „Mój Manifest”. Wiedźmin zauważa, że z pisma wystaje list.

Przeczytaj list znaleziony w „Moim Manifeście”. Edytuj

Biały Wilk zapoznaje się z treścią listu, co kończy zadanie.