FANDOMZnaleźne - zadanie poboczne z aktu II gry "Wiedźmin" (część pierwsza).

Zadanie można rozpocząć u cwaniaczka - osobnika, kręcącego się przy wejściu do kanałów w Wyzimie Klasztornej we wczesnych godzinach rannych (od szóstej trzydzieści do ósmej). Informuje on wiedźmina o skrzyni w krypcie pod kanałem, gdzie zalęgły się umarlaki, takie jak ghule i graveiry. Przez ich pojawienie się nie może wziąc stamtąd pierścienia rodowego, który ma dla niego wielkie znaczenie. Cwaniaczek prosi Geralta o dostarczenie pierścienia. Na wstępie mówi mu jednak, że jedyną nagrodą za to będą przedmioty znalezione przy skrzyni, co okaże się prawdą.

Zadanie Znaleźne nie jest specjalnie rozbudowane lub trudne - po rozmowie z cwaniaczkiem można od razu wejśc do kanałów, a następnie do pierwszego z brzegów wejścia prowadzącego do krypty. Po pokonaniu kilku trupojadów należy wziąc pierścień ze skrzyni i dostarczyc go cwaniaczkowi. Wykonanie misji zajmuje godzinę.

Przejście misji stanie się niemożliwe, jeżeli gracz zamorduje cwaniaczka. Geralt może również sprzedac pierścień u dowolnego kupca z biżuterią (np. u Declana Leuvardena).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.