FANDOM


Zdrada – komiks autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Bogusława Polcha i Macieja Parowskiego. Jest to adaptacja nigdy nie napisanego opowiadania, które istniało jedynie w dyskusjach autorów. Opisuje trening Geralta na wiedźmina, wyjaśnia także powód pojawienia się siwych włosów u bohatera, mimo jego młodego wieku.

Postacie pojawiające się w komiksie:
Zdrada

Okładka komiksu.


Niezgodności z książkami Sapkowskiego

Komiks nie zgadza się z książkami Sapkowskiego pod względem geograficznym i chronologicznym - znajdująca się w Temerii Mayena przedstawiona jest w nim jako znajdująca się niedaleko wiedźmińskiej szkoły Wilków, podczas gdy Kaer Morhen położone jest w Kaedwen. Królem mającym nad nią zwierzchność jest zaś Radowit II Śmiały był królem Redanii, nie Temerii czy Kaedwen.

Wszystko to wynika z tego, że komiks powstał na podstawie starego niewykorzystanego pomysłu Andrzeja Sapkowskiego, który został wykorzystany przez twórców Zdrady.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.