FANDOM


Zgraggen – osada w Kerack. Geralt zabił ghule zagnieżdżone na cmentarzu pod tą miejscowością. Zabite ghule zostały pożarte przez ich niedobitki, które następnie wyniosły się spod Zgraggen permanentnie. Brak trucheł dał powód do spreparowania kolejnego dowodu przeciwko Geraltowi. Egmund w rozmowie z wiedźminem sugerował, że ghuli w ogóle nie było, a Geralt wziął z gminnej kasy pieniądze za niewykonaną usługę.

Dane z książek Sapkowskiego

– (...) Ghule z cmentarza pod miejscowością Zgraggen, które kosztowały gminę koron osiemdziesiąt, choć nikt nie widział trupów, bo zostały pożarte przez, ha-ha, inne ghule. Co ty na to, wiedźminie? To są dowody. (...)
– (...) zabite przeze mnie ghule ze Zgraggen zostały, i owszem, pożarte przez, ha-ha, inne ghule, bo takie, nie inne, są ha-ha, ghuli obyczaje. A pochowani na tamtejszym cmentarzu nieboszczycy od tamtej pory nie niepokojeni w proch się obracają bo niedobitki ghuli się stamtąd wyniosły.

Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.