FANDOM
Zlecenie: Bestia z Hindarsfjal – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie Edytuj

Poszukuje się bohatera, śmiałka bogom miłego albo wiedźmina, co by się nie wahał stanąć przeciwko poczwarze ludzi dobrych na trakcie do Larvik napadającej. Nagrodę przewidziano. Komu śmierć niestraszna, a chwała w pieśniach luba, niechaj się zgłosi do starszego wioski. — Thorleif, syn Hauga Niedźwiedzia PS. Sverre, ty w domu ostań. Dość już zrobiłeś.

Wpis w dzienniku Edytuj

Kto by pomyślał, że dzielni wojownicy ze Skellige mogą mieć problem z potworami? A jednak. We wsi Larvik Geralt znalazł ogłoszenie, z którego wynikało, że po okolicy grasują jakieś monstra.

Geralt odkrył, że mieszkającym w lesie nekkerom przewodzi silny osobnik. Pod jego rządami nekkery zrobiły się bardzo agresywne i przebiegłe. Jedynym sposobem na uporanie się z problemem było wejście do teza nekkerów i zabicie ich przywódcy.

Wódz nekkerów, padł nareszcie od ciosu wiedźmińskiego miecza. Geralt wziął jego głowę jako trofeum i udał się do Larvik, gdzie został nagrodzony.
Jaskier

Polecenia Edytuj

  • Porozmawiaj ze starszym wioski Larvik.
  • Porozmawiaj z wojownikami.
  • Znajdź miejsce zasadzki.
  • Podążaj za śladami, korzystając z wiedźmińskich zmysłów.
  • Zbadaj jaskinię.
  • Zabij nekkery w ich gnieździe, żeby sprowokować przywódcę.
  • Zabij przywódcę nekkerów.
  • Weź trofeum z nekkera wojownika.
  • Odbierz nagrodę.

Przebieg zlecenia Edytuj

Na tablicy informacyjnej w Larvik widnieje ogłoszenie, na którym starszy wioski – Thorleif, poszukuje śmiałka, który pozbędzie się bestii, która nęka ludzi na trakcie do miejscowości.

Geralt udaje się do starszego wioski po więcej informacji. Thorleif opowiada wiedźminowi o Sverre, który zebrał grupę wojów i wyruszył na bestię. Niestety z grupy pozostało tylko czterech żywych ludzi. Biały Wilk otrzymuje informację, że wojownicy, przebywają przy chacie naprzeciwko karczmy.

Wiedźmin udaje się do Sverre, żeby ten opisał mu, jak wyglądała bestia, z którą walczył. Wojownik opowie, że wpadli w zasadzkę, zastawioną przez potwory, że bestie zagrodziły im drogę wozem. Geralt dowiaduje się, że wóz, wraz z poległymi wojownikami, są w połowie drogi do Lofoten, to też, wyrusza tam.

Na miejscu zdarzenia, Biały Wilk znajduje, rozerwane ciała poległych towarzyszy, oraz czerwoną glinę. Wiedźmin, badając jedną ofiarę i dochodzi do wniosku, że nekkerom, przewodzi inteligentny osobnik Hagumban, który potrafi zastawiać prymitywne zasadzki. Geralt zauważa, kolejną ofiarę bestii i odciski łap, które prowadzą wiedźmina do jaskini.

Biały Wilk wchodząc do groty, zauważa, obłoki trucizny, które może wysadzić za pomocą znaku Igni, albo może przez nie szybko przebiec. Wiedźmin, eksplorując podziemny korytarz, natrafia na główne gniazdo, w którym znajduje się Hagumban.

Po pokonaniu potwora, Geralt zabiera z niego trofeum i udaje się do zleceniodawcy po nagrodę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.