FANDOM
Zlecenie: Gryf na wzgórzach – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie

Dla tych, co chcą dobrze zarobić i ludziom się przysłużyć! Na wzgórzach na północ od Wrońców grasuje bestia jakaś, gryf najpewniej, agresywny okrutnie i zjadliwy. Jak go kto ubije, niech do kwatermistrza we Wrońcach przyniesie trofeum, a nagroda go nie minie. A ci, co nie chcą się ludziom przysłużyć i jaj nie mają, niech się lepiej trzymają z daleka od tamtego miejsca, bo jako obiad bestii skończą. Chyba, że są samobójcy, to niech tam idą w cholerę. — kwatermistrz we Wrońcach

Wpis w dzienniku

Nie jest łatwo znaleźć prawdziwego mistrza płatnerstwa, więc gdy wiedźmin spotkał Yoannę, mógł mówić o szczęściu. Jednak na początku to mistrzyni płatnerstwa potrzebowała pomocy mistrza wiedźmina. Geralt musiał znaleźć i wytropić archegryfa, by przynieść dziewczynie składnik potrzebny do wyrobu zbroi.

Archegryf nigdy nie jest przeciwnikiem, którego można lekceważyć i Geralt wiedział o tym bardzo dobrze, W końcu zdołał pokonać bestię i nie tylko zdobył składnik potrzebny płatnerce, ale i trofeum, które mógł wymienić za nagrodę u kwatermistrza we Wrońcach.
Jaskier

Polecenia

  • Znajdź archegryfa za pomocą wiedźmińskich zmysłów i zabij go.
  • Zabierz trofeum z archegryfa.
  • Zanieś trofeum z archegryfa do kwatermistrza Barona.

Przebieg zlecenia

Wiedźmin znajduje ogłoszenie na gryfa, na tablicy informacyjnej w Kasztelu Wrońce, które wywiesił kwatermistrz Barona. Poszukuje on osoby, która pozbędzie się gryfa, który zalągł się na wzgórzach, na północ od kasztelu.

Zabójca potworów postanawia wypytać zleceniodawcę o szczegóły. Kwatermistrz opowiada o gryfie grasującym, na wzgórzach na północ od Wrońców, który zabija ludzi i dlatego Baron, dał nagrodę za tego, co ubije potwora.

Geralt, wyrusza od razu, we wskazane miejsce, w ogłoszeniu i za pomocą wiedźmińskich zmysłów znajduje rozszarpane zwłoki ludzi, oraz plamy krwi. Biały Wilk zauważa, że plamy się kończą, a odciski łap gryfa, wskazują na to, że udał się w stronę otwartej przestrzeni, żeby odfrunąć, po zakończonym posiłku. W miejscu odlotu archegryfa, wiedźmin znajduje, pióro. Geralt, dzięki tym wskazówką rozpoczyna poszukiwania gniazda bestii.

Biały Wilk znajduje potwora, latającego nad wzgórzem i przystępuje do walki. Walka nie należała do trudnych tudzież, Geralt, szybko ją zakończył i zabrał trofeum z archegryfa oraz kwas z gruczołów jadowych, dla Yoany.

Uwagi: Zadanie jest dostępne dopiero po powrocie z wyspy Undvik podczas zadania „Mistrz płatnerstwa.”

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.