FANDOM
Zlecenie: Nawiedzony dom – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie

Poszukuje wiedźmina z nienaganną reputacją (udokumentowane osiągnięcia i pisemne referencje mile widziane), który podejmie się przeczesania nowo nabytej podmiejskiej posiadłości hrabiego Kurta Dysarta, w celu znalezienia i przepędzenia lub zabicia nawiedzającej go istoty. Wysoka nagroda gwarantowana. Z poważaniem,
Kurt Dysart, z nadania króla Foltesta hrabia Anchor (tymczasowo przebywający w Zimorodku)

Wpis w dzienniku

Podmiejskie posiadłości mają swoje tajemnice. Z tymi pod Novigradem nie było inaczej. Gdy Geralt dowiedział o nawiedzonej rezydencji niejakiego Kurta Dysarta, bez wahania zgodził się zbadać sprawę.

Geralt odkrył, że tajemnica nawiedzonego domu kryje się nie tyle w jego wnętrzu, co w podziemiach. W piwnicach posiadłości uwięziony był potężny żywiołak. Geralt wiedział, że gdyby tylko stwór wydostał się na wolność, z pewnością spustoszyłby całą okolicę. Musiał więc działać szybko.

Geralt dezaktywował magiczną barierę, za którą zamknięty był żywiołak i pokonał go. Gdy to uczynił, nie zostało mu nic innego, jak tylko odebrać nagrodę od właściciela rezydencji.
Jaskier

Polecenia

 • Porozmawiaj z Kurtem Dysartem.
 • Udaj się do nawiedzonego domu.
 • Zbadaj nawiedzony dom używając wiedźmińskich zmysłów.
 • Zbadaj piwnicę za pomocą wiedźmińskich zmysłów.
 • Przeczytaj dziennik ze zrujnowanego domu.
 • Znajdź żywiołaka.
 • Dezaktywuj magiczną barierę.
 • Zabij żywiołaka.
 • Weź trofeum z żywiołaka.
 • Odbierz nagrodę od Kurta Dysarta.

Przebieg zlecenia

Geralt dzięki tablicy, która znajdowała się na rynku w Novigradzie, dowiedział się, że Kurt Dysart, poszukuje wiedźmina, który pozbędzie się istoty grasującej w jego nowo zakupionej posiadłości.

Wiedźmin udaje się do zleceniodawcy, aby otrzymać wskazówki dotyczące zlecenia, które ma wykonać. Hrabia opowie Geraltowi, że jego posiadłość jest nawiedzona, a nocą budynek się trzęsie, aż tynk leci. Biały Wilk przyjmuje zlecenie, wraz z ustaleniem zapłaty za wykonanie zadania. Kurt Dysart powie, że dom znajduje się na wschód od Novigradu, twierdzi, że budynek łatwo poznać, ponieważ przylega do niego sad i ściany są popękane. Geralt dostaje klucz do posiadłości i udaje się do nawiedzonego domu.

Geralt wchodzi do środka budynku i jego uwagę zwraca zostawiona zastawa przy stole, co świadczy o pośpiechu poprzednich właścicieli. Po chwili przebywania w domu wiedźmin czuje, że cała posiadłość się trzęsie, ale to nie jest robota upiora. Przed wejście do piwnicy Biały Wilk zauważa rozsypaną sól, która miała odpędzać zjawy. W piwnicy Geralt spostrzega ścianę, przez którą przepływa powietrze i którą da się zniszczyć. Wiedźmin, niszcząc uszkodzoną ścianę, dostaje się do podziemi.

W podziemnych korytarzach Biały Wilk znajduje korzeń magicznej rośliny oraz dziennik posiadłości. Dzięki przeczytaniu zapisków, Geralt dowie się, że za zablokowaną ścianą znajduje się żywiołak ziemi. Wiedźmin wskakuje do wody i płynie do dźwigni, która znajduje się na końcu zatopionego korytarza, po jej uruchomieniu wrota, do potwora staną otworem. W dużym pomieszczeniu znajduje się żywiołak ziemi – Therazane, który jest uwięziony pod magiczną barierą. Geralt niszczy kamień, który utrzymywał więzienie kreatury. Potwór się uwolnił i wiedźmin musi się z nim zmierzyć.

Po zakończonej walce Biały Wilk zabiera trofeum z kreatury i udaje się do zleceniodawcy. Wiedźmin opowiada Kurtowi o żywiołaku, który był więziony w podziemiach budynku. Zleceniodawca zadowolony z faktu, że może wprowadzić się do domu, wypłaca Geraltowi wynagrodzenie.

Ciekawostki

 • Jeżeli Geralt zniszczy podpory znajdujące się w komnacie z żywiołakiem ziemi i po zakończonym zleceniu wróci do rezydencji Moldavie spotka przed bramą sługę, który powie, że hrabia Kurt Dysart nie żyje. Sługa powie, że hrabia, przebywając w podziemiach, gdzie wiedźmin walczył z kreaturą, zginął poprzez zawalenie się stropu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.