FANDOMZlecenie: Nieuchwytny złodziejaszek – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie Edytuj

W imieniu gildii kupieckiej ogłaszam, co następuje.

Na targu przy bramie grasuje wyjątkowo bezczelna bestia, chochlikiem zwana. Choć dla ludzi niegroźny, potwór ten powoduje straty wielkie i niepowetowane. Śmiałek, który chochlika wytropi i ubije, otrzyma wysoką nagrodę – którą od podatku odliczyć może, zgodnie z rozporządzeniem czcigodnych rajców numer 1271/c/VII/10.

Nie zwlekajcie z udzieleniem pomocy, zacni ludzie – drobny handel jest podstawą zdrowej gospodarki, przeto dobrobyt kupców leży też i w waszym najlepszym interesie.

— Sylwester Amello, kupiec

Wpis w dzienniku Edytuj

Jeden z kupców wywiesił ogłoszenie z prośbą wytropienia chochlika. Okazało się, że Sylwester Armello działał w imieniu gildii kupieckiej. Miejscowi straganiarze byli w owym czasie ustawicznie okradanie przez tajemniczego stworka. Geralt przyjął zlecenie.

Ślady złodziejaszka doprowadziły Geralta do podmiejskiej dzielnicy biedoty. Jeszcze dzisiaj wzdragam się na samą myśl o tamtym miejscu. Zwłaszcza zapach... Smród tam był taki, że człowiekowi zbierało się na wymioty.

W każdym razie wiedźmin szybko zorientował się, że domniemany chochlik jest dopplerem, co rusz zmieniającym swoje kształty.

Doppler nie miał innego jak tylko salwować się ucieczką. Geralt mógł się przekonać czy jest wystarczająco szybkim biegaczem.

Jeżeli Geralt postanowił oszczędzić dopplera
Geralt ma miękkie serce. Nie zawsze, ale akurat wtedy oszczędził złośliwego dopplera. Oczywiście, że pod warunkiem, że opuści miasto. Następnie Geralt rozmówił się z kupcem i zakończył sprawę dopplera-złodziejaszka.

Polecenia Edytuj

 • Udaj się za dnia na targowisko i porozmawiaj z Sylwestrem Amello.
 • Wyśledź chochlika używając wiedźmińskich zmysłów.
 • Przeszukaj dom używając wiedźmińskich zmysłów.
 • Przeczytaj list.
 • Z pomocą wiedźmińskich zmysłów znajdź sposób, żeby dotrzeć do dopplera.
 • Idź śladem zapachu perfum, używając wiedźmińskich zmysłów.
 • Doprowadź do konfrontacji z dopplerem.
 • Złap dopplera.
 • Pokonaj dopplera.
 • Wróć za dnia na targowisko i porozmawiaj z Sylwestrem Amello.

Przebieg zlecenia Edytuj

Geralt dzięki tablicy ogłoszeniowej znajdującej się na rynku w Novigradzie, zauważa wiedźmińskie zlecenie, wywieszone przez jednego z kupców. Zadanie dotyczy wytropienia i pozbycia się złośliwego chochlika, który nęka kupców.

Wiedźmin udaje się do swojego zleceniodawcy Sylwestra Amello po więcej informacji dotyczących szkodliwego stworzenia. Kupiec mówi, że chochlik kradnie głównie żywność ze stoisk. Sylwester powie, że ostatnio widział stworzenie, jak kradł jego towar i uciekał, skacząc przez mur, a później udał się w stronę bramy.

Biały Wilk za pomocą swoich wiedźmińskich zmysłów zauważa ślady, które wyglądają, jakby zostawił je przerośnięty kot. Wiedźmin, podążając tropem, dociera do miejsca, gdzie złodziej zostawił część swojego łupu i chochlik nagle zaczął biec po ścianie muru. Trop doprowadza do mostu, po czym się urywa, ponieważ podejrzany wskoczył do fosy. Na plaży Geralt ponownie trafia na odciski pozostawione przez potwora, które doprowadzają go do domu, w którym drzwi są otwarte na oścież.

Wewnątrz chaty zabójca potworów znajduje list pozostawiony przez chochlika. Z wiadomości Geralt dowiaduje się, że ma do czynienia z dopplerem. Wiedźmin przeszukuje dom w poszukiwaniu mocnego tropu. Na piętrze mieszkania Biały Wilk znajduje stertę ubrań, z której jest wyczuwalna mocna woń lawendy. Wiedźmin podąża za tym zapachem, aż dociera do strażnika świątynnego rozmawiającego z elfem. Geralt postanawia skonfrontować dopplera. Potwór przybiera ludzką postać i ratuje się ucieczką.

Po krótkiej pogoni, Biały Wilk łapie osobnika, który przemienia się w Geralta. Po krótkiej walce wiedźmina z samym sobą ma dwie opcje:

 • puścić dopplera wolno – Geralt dostanie upominek w postaci 25 punktów doświadczenia, 215 Koron i schemat: Gnomi Gwyhyr.
 • zabić potwora.

Niezależnie od decyzji Biały Wilk wraca do kupca, aby przekazać wieści dotyczące zlecenia. Jeśli wiedźmin puścił dopplera wolno, otrzyma tylko połowę umówionej kwoty. Natomiast jeśli przyniesie trofeum, otrzyma pełną zapłatę. Niezależnie od decyzji zadanie kończy się sukcesem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.