FANDOMZlecenie: Potwór z bagien – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie

Kto czytać umie, niechże czyta uważnie, a potem we wsi swej wszem i wobec rozpowie!

Na bagnach, tam, gdzie torf się kopie, zalęgła się bestia, co nie dość, że na ludzi czyha, to jeszcze trujące opary wokół siebie roztacza. Jeśliś w mieczu dobry i zarobku szukasz, tedy wiedz, że za łeb potwora hojnie wynagrodzę. A inni ludzie niech pomną, żeby na bagna wspomniane nie zachodzić, jeśli im życie miłe. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

– Lesław

Wpis w dzienniku

Przemierzając nieprzyjazne bagna w okolicach wioski Sztygary, Geralt natrafił na nietypowe ślady. Instynkt podpowiadał mu, że może to mieć związek z jakimś potworem, więc postanowił się im bliżej przyjrzeć...

Śledztwo doprowadziło Geralta w samo serce bagien. Nagle, spośród gęstej mgły, wyskoczył na niego przerażający mglak. Potwór był bardzo stary i silny, więc pokonanie go nie było proste, ale Geralt podołał zadaniu. Kilka chwil po tym, jak mglak wydał ostatnie tchnienie, zabójcza, trująca mgła rozwiała się, a wiedźmin znów mógł odetchnąć pełną piersią.

Licząc na nagrodę, Geralt poszedł do wsi Sztygary. Wieśniak, trudniący się wydobyciem torfu, wdzięczny za to, że wiedźmin umożliwił mu powrót do pracy, wręczył mu mieszek.
Jaskier

Polecenia

  • Zbadaj dziwną mgłę używając wiedźmińskich zmysłów.
  • Użyj Oka Nepheleni, by przejrzeć iluzje.
  • Znajdź skryte przez iluzję leże mglaka.
  • Zabij mglaka.
  • Weź trofeum z mglaka.
  • Sprawdź tablicę ogłoszeń w Sztygarach.
  • Odbierz nagrodę za mglaka.

Przebieg zlecenia

Geralt za pomocą tablicy ogłoszeniowej znajdującej się we wsi Sztygary, odnajduje zlecenie wiedźmińskie, wywieszone przez Lesława, który poszukuje osoby umiejącej pozbyć się potwora, który żyje na bagnach w okolicy sierocińca.

Wiedźmin udaje się do zleceniodawcy, aby otrzymać więcej informacji dotyczących zlecenia. Mężczyzna opowie, że potwór jest humanoidem, z lunarnym trybem życia. Swoje ataki rozpoczął tydzień temu i od tego czasu zabił już trzy osoby. Dodatkowo bestia kryje się we mgle. Lesław każe szukać potwora, na południe od miejsca, w którym przebywają.

Biały Wilk znajduje zwłoki, z różnymi odciskami pazurów co sugeruje, że potworów jest więcej niż jeden. Dodatkowo wiedźmin przy pomocy Oka Nehaleni odrywa ślady, które były ukryte za pomocą iluzji. Trop doprowadza wiedźmina do wolnostojącej chaty, pośrodku trującej mgły. Przy budynku Geralt znajduje ciało człowieka. Mężczyzna nie zdążył wyciągnąć broni, co świadczy, że potwór jest szybki. Biały Wilk dochodzi do wniosku, że ma do czynienia z bardzo starym mglakiem, który potrafi posługiwać się iluzją.

Rzeźnik z Blaviken udaje się dalej na południe, gdzie znajduje iluzję w postaci kamieni. Po rozproszeniu iluzji przed oczami wiedźmina pojawia się wejście do jaskini. Wewnątrz groty Geralt znajduje starego mglaka Ignisa Fatuusa, który jest przedmiotem zlecenia.

Po pokonaniu bestii Biały Wilk zabiera trofeum i udaje się do zleceniodawcy. Lesław zapłaci mniej, niż się umawiał z wiedźminem. Geralt ma dwie opcje:

  • kazać oddać wszystkie pieniądze, jakie ma przy sobie Lesław,
  • poczekać tydzień i otrzymać dwa razy większą nagrodę.

Niezależnie od decyzji, zadanie kończy się sukcesem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.