FANDOM
Zlecenie: Morskie Diabły – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wpis w dzienniku

Morze jest dla Skelligijczyków źródłem niezliczonych bogactw — ryb, pereł czy bursztynu. Czasem jednak lodowate wody archipelagu rodzą potwory, którym nawet dzielni wyspiarze nie potrafią stawić czoła.

Wieś pod Kaer Trolde, na przykład, miała problem z wyjątkowo agresywnymi utopcami. Wywieszone we wsi ogłoszenie obiecywało nagrodę dla śmiałka, który zdała je pokonać. Geralt, który utopców natłukł bez liku, był pewien, że czeka go łatwy zarobek.

Choć jaskinie pod klifami Ard Skellig roiły się od utopców, to nie one były tak naprawdę prawdziwym zagrożeniem — lecz baba wodna, z którą owe nieszczęsne stworzenia żyły w zaskakująco bliskiej komitywie. Korzystając z tego, Geralt uwarzył pachnidło z ich gruczołów, licząc, że zamaskuje ono jego własny zapach — dość silny, dodam, zwłaszcza po całym dniu w siodle. Następnie wiedźmin ukrył się w najciemniejszym zakamarku leża i czekał na powrót jego mieszkanki...

Geralt rozprawił się z babą wodną i zgłosił się po obiecane złoto. Nie po raz pierwszy spotkała go w takiej sytuacji przykra niespodzianka — szkutnik chciał bowiem zaoszczędzić na jego nagrodzie.
Jaskier

Polecenia

 • Porozmawiaj ze szkutnikiem z zatoki Kaer Trolde.
 • Porozmawiaj ze świadkami ataków utopców.
 • Za pomocą wiedźmińskich zmysłów zbadaj miejsca, gdzie widziano utopce.
 • Poszukaj legowiska potwora za pomocą wiedźmińskich zmysłów.
 • Zbadaj leże utopców za pomocą wiedźmińskich zmysłów.
 • Przygotuj eliksir z feromonów utopców i zamaskuj nim swój zapach.
 • Schowaj się w leżu baby wodnej i zaczekaj, aż potwór powróci.
 • Zabij babę wodną.
 • Weź trofeum z baby wodnej.
 • Zgłoś się do szkutnika po nagrodę.

Przebieg zlecenia

Geralt przebywając w porcie pod Kaer Trolde usłyszy wołającego go mężczyznę, który twierdzi, że ma dla niego zajęcie.

Wiedźmin podchodzi do mężczyzny i pyta się, o co chodzi. Szkutnik opowie, że mają problem z Muire D'yaeble, czyli utopcami. Atakują żeglarzy, którzy mają do obrony tylko wiosło, jak i tych, co mają drużynę wojowników do pomocy. Ciała są później znajdywane na brzegu, zbroje są postrzępione, a wnętrzności wyjedzone. Bjorg opowiada, że są też świadkowie ataków, jego uczeń Ruryk i wdowa Tove.

Biały Wilk udaje się najpierw do ucznia szkutnika, aby dowiedzieć się, gdzie został zaatakowany. Mężczyzna opowie, że zostali zaatakowaniu niedaleko klifów Kjerag. Wdowa również powie, że w tym samym miejscu został zabity jej mąż.

Wiedźmin ma teraz dwa miejsca do zbadania:

 • Bliżej portu, Geralt zabija kreatury, a następnie bada ciało leżące nieopodal. Nieprzyjemna woń wydzielająca się z truchła doprowadzi wiedźmina do podwodnej jaskini. W głąb jaskini poprowadzą Białego Wilka ślady.
 • W miejsce, które jest bardziej na południe, znajdują się tam kosze. Po zbadaniu ich, Geralt wyczuje zapach utopców, który doprowadzi go do niedalekiej groty.

Niezależnie od badanego miejsca, zabójca potworów znajduje się w tej samej jaskini. Biały Wilk, eksplorując pieczarę natrafia na mnóstwo ludzkich zwłok, zniszczone łodzie, a także ciało świni, które zostało pozostawione na później do skonsumowania. Wiedźmin szybko orientuje się, że ma do czynienia z babą wodną, tylko że ona nie przyjdzie, dopóki jest tam Geralt, ponieważ mają bardzo czuły węch.

Zabójca potworów postanawia zrobić eliksir z feromonów utopców, który zamaskuje jego zapach i baba wodne go nie wyczuje. Wiedźmin chowa się we wnęce i tak oczekuje na bestię.

Po pojedynku Geralt zabiera trofeum i udaje się do zleceniodawcy po nagrodę. Wiedźmin może powiedzieć, że skoro walczył z babą wodną, to miał do czynienia z bardziej niebezpiecznym potworem niż utopiec, toteż może poprosić o większe wynagrodzenie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.