FANDOM
Zlecenie: Zaginieni górnicy – wiedźmińskie zlecenie, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Ogłoszenie Edytuj

Wiecie pewno, że paru naszych wojów poszło w góry kruszcu szukać i nie wrócili. Znaczy, wpadli pewno w tarapaty, a skoro sami sobie nie poradzili, to sprawa musi być poważna. To w końcu chłopi na schwał, co w niejednym rajdzie brały już udział i robić mieczem umieją. Tedy ogłaszam, że śmiałka, który ich do wsi sprowadzi, albo chociaż dowie się, co ich spotkało, czeka nie tylko chwała, ale i nagroda. — Gjarr, starszy osady Svorlag

Wpis w dzienniku Edytuj

Młodzi mężczyźni ze wsi Blandare wyruszyli w okoliczne góry w poszukiwaniu żył srebra. Coś jednak musiało pójść nie tak -- i teraz to Geralt ruszył ich tropem.

Okazało się, że pieczary pod Blandare zamieszkiwał skalny troll. Potwór ten, choć w pewnym stopniu rozumny, potrafi okrutnie obejść się z ludźmi.

Wyglądało na to, że akurat górnicy z Blandare zapracowali sobie na śmierć z jego rąk. Mimo, iż wiedzieli, że pieczara jest zamieszkana, a troll ostrzegał, że nie życzy sobie gości, wiedzeni chciwością mężczyźni tak spróbowali wydrzeć cenny kruszec ze skał.

Jeżeli Geralt zabije tolla

Geralt pokonał skalnego trolla i przyniósł do Blandare jego łeb. Wiedźmin został hojnie wynagrodzony -- a wieśniacy mogli już w spokoju wydobywać srebro, na czym wielce się wzbogacili. Słowem, wszyscy mieli powody do zadowolenia... Poza trollem, rzecz jasna.
Jaskier

Polecenia Edytuj

  • Porozmawiaj ze zleceniodawcą.
  • Udaj się do obozu zaginionych górników.
  • Zbadaj okolicę za pomocą wiedźmińskich zmysłów.
  • Porozmawiaj ze skalnym trollem i zadecyduj o jego losach.

Jeżeli Geralt postanowi zabić trolla:

  • Zabij skalnego trolla.
  • Weź trofeum ze skalnego trolla.
  • Zgłoś się po nagrodę.

Jeżeli Geralt oszczędzi trolla

  • Powiedz zleceniodawcy, co się stało z zaginionymi górnikami.

Przebieg zlecenia Edytuj

Geralt, przeglądając tablicę ogłoszeniową we wsi Blandare zauważa zlecenie, które wywiesił Gjarr. Potrzebuje on pomocy w odnalezieniu zaginionych górników, którzy wyruszyli do kopalni i słuch o nich zaginął.

Wiedźmin udaje się do zleceniodawcy, aby otrzymać więcej wskazówek dotyczących zlecenia. Gjarr opowiada, że wysłał ludzi w góry na północ od wioski, ponieważ tam jest srebro, a wioska potrzebuje pilnie pieniędzy, aby przygotować drakkary, ale nie wrócili.

Wiedźmin wyrusza do obozu górników. W obozie Geralt znajduje tylko ślady ludzkich stóp i podąża nimi, aż do zwłok ze zmiażdżoną klatką piersiową. Dalej Biały Wilk znajduje trop, jakby ktoś się czołgał, a obok są połamane drzewa, które zostały zniszczone przez potwora. Idąc tymi śladami, zabójca potworów dociera do wejścia jaskini, przed którym leży ludzki szkielet.

Wszystkie ślady, jakie znalazł Geralt naprowadziły go, że ma do czynienia z trollem skalnym. Głębiej w grocie wiedźmin odnajduje potwora, który go atakuje, po wymianie kilku ciosów, walka się zakończy, ponieważ Biały Wilk chce porozmawiać z trollem. Stworzenie opowie, że zabiło górników, ponieważ oni niszczyli jego kamienie i naruszyli w ten sposób jego terytorium. Geralt ma dwie opcje:

  • zabić trolla,
  • pozostawić potwora w spokoju – tutaj wiedźmin otrzyma drobny podarek od trolla.

Niezależnie od decyzji Biały Wilk udaje się do zleceniodawcy. W zależności jak Geralt postąpił z potworem, dostanie mniejszą nagrodę za oszczędzenie trolla lub większą za jego zabicie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.